ביטול עיקול משכורת

עיקול משכורת של אדם היא צעד חמור מאוד. העיקול עלול לשבש באופן דרמטי את חיי החייב וגם את אלה של בני משפחתו, ולכן הרשויות נמנעות מלעקל משכורות אלא אם כן אין ברירה אחרת. חשוב להדגיש שהעיקול עשוי לחול גם על הכנסות אחרות כגון דמי אבטלה או קצבת נכות, אבל על-פי חוק הגנת השכר, פרט לעיקול שהוטל עקב חוב מזונות, חובה להשאיר בידי האדם סכום מינימלי (בין 2,000 ל-4,000 ש"ח, בהתאם למצב המשפחתי). בכל מקרה ישנה האופציה של ביטול עיקול משכורת, וכדי לממש אותה מומלץ להיעזר בשירות של עורך דין מיומן. משרד עו"ד פרלמן ושות', שאותו ייסד עו"ד טל שמואל פרלמן, אמון על הושטת סיוע למי שמשכורתו עוקלה.

איך להבטיח ביטול עיקול משכורת?

  • הגשת בקשה – בקשה לביטול עיקול המשכורת מוגשת להוצאה לפועל (רשות האכיפה והגבייה). חשוב להגיש את הבקשה מהר ככל האפשר, ועוד המלצה היא לצרף את כל החומרים הרלוונטיים בנוגע למצב הכלכלי.
  • גיבוש הסדר תשלומים – ביצוע חקירת יכולת כלכלית מאפשר לחשב במדויק את סכום ההחזר החודשי המרבי שהאדם יכול לעמוד בו – כך שמצד אחד הנושים יקבלו את כספם, לפחות בחלקו, ומצד שני החייב יוכל לחיות חיים סבירים. גיבוש הסדר תשלומים על בסיס חקירה מדויקת ימנע את עיקול המשכורת.
  • עמידה בהסדר התשלומים – חשוב להדגיש שאדם שלא עומד בתנאי צו התשלומים שהוצא, כלומר לא ממלא את ההתחייבות שלו לפרוע את חובותיו באופן הדרגתי, חשוף לסכנת עיקול הכנסות – ולכן חובה להתנהל באופן מושכל וזהיר.

בקשה לביטול עיכול משכורת בהוצאה לפועל

פתרון כולל ויציב

ביטול עיקול משכורת הוא למעשה רק מרכיב אחד בפתרון אמיתי, כזה שיבטיח שגם המשכורות הבאות לא יעוקלו, ושלמעשה החייב יוכל להשתקם כלכלית. זוהי גם המומחיות של משרד עורכי הדין פרלמן ושות' – משרד בוטיק שמקפיד על יחס אישי לכל לקוח, ועל מציאת המענה הטוב ביותר למצב הספציפי שלו, כולל גיבוש פתרונות מקיפים שיש להם היתכנות אמיתית. כלומר, החייב יוכל לעמוד בהסדר התשלומים, וכך לחזור בסופו של דבר לחיים ללא מגבלות.

ביטול צו עיקול משכורת

ביטול צו עיקול משכורת

חוק הגנת השכר משנת 1958 הוא אחד החוקים החשובים ביותר בכל הנוגע להגנה על זכויות העובדים בישראל. סעיף 8 בחוק זה מספק הגנה גם לעובדים שמשכורתם מעוקלת עקב חובות שצברו ולא פרעו. עפ"י סעיף זה, גם כשישנו צו המאפשר את עיקול המשכורת, יש להשאיר לאדם סכום של 2,200 ש"ח בחודש (אם הוא יחיד. כשיש משפחה, הסכום שחובה להשאיר מתוך המשכורת לאדם גבוה יותר, כשלמשל הורה עצמאי עם 2 ילדים או יותר זכאי ל-4,480 ש"ח). כמובן שגם מגבלה זו על העיקול עדיין מייצרת קושי ממשי כששאר המשכורת מעוקלת, ולכן כדאי לפעול למען ביטול צו עיקול משכורת – באמצעות עורך דין מנוסה. במשרד עורכי דין פרלמן ושות' מטפלים במקרים של עיקולי משכורות על בסיס ניסיון רחב מאוד ומחויבות מלאה לכל לקוח.

ביטול צו עיקול משכורת – הדרכים האפשריות

* הסדר חוב – הגעה להסדר מול מי שחייבים לו כסף עשויה לבטל את עיקול המשכורת. למעשה מומלץ לעשות זאת לפני הטלת צו העיקול, משום שלאחר מתן הצו נקודת הפתיחה של הצד השני במשא ומתן טובה יותר.

* בקשה לביטול הצו – כשהעילה לכך היא פגיעה קשה מדי. במקרים אלה חשוב במיוחד להיעזר בעורך דין מנוסה כדי להוכיח שהנזק חמור ביחס למטרות הוצאת צו העיקול.

* חדלות פירעון ושיקום כלכלי – הליך שגורם להקפאת הליכים משפטיים קיימים ובפרט עיקול משכורת, אבל מצד שני עלול להטיל מגבלות אחרות. במסגרת הליך זה ניתן לאחר פרק זמן מסוים לקבל הפטר על חלק מהחובות, ובכל מקרה מומלץ לעבור אותו רק בעזרת עורך דין שזהו תחום המומחיות שלו.

פתרון מותאם באופן מושלם לנסיבות הספציפיות

ביטול צו עיקול משכורת הוא פעולה שמחייבת בקיאות משפטית, ועוד יותר מכך יכולת למצוא את הפתרון הנכון ביותר בהתאם לנסיבות הספציפיות של החייב. זוהי בדיוק המומחיות של משרד עורכי דין פרלמן ושות', שבנוסף מתחייב לזמינות גבוהה ולשקיפות מלאה: כל לקוח הוא שותף מלא לתהליך קבלת ההחלטות, על-מנת שיוכל לא "רק" לבטל את עיקול המשכורת אלא למצוא פתרון מקיף לתסבוכת הכלכלית, וכך לשקם את חייו.

שתפו תוכן זה:

לתוצאה מיטבית פנו אלינו
צרו קשר עם עו"ד טל פרלמן
×

שיחת ווטסאפ

דילוג לתוכן